Twine w nowym wcieleniu
07.07.2022
Zaskakujący, nowy interfejs towarzyszy od niedawna sieciowej i stacjonarnej wersji popularnego programu Twine. Wyraźniejszy edytor kodu, osobne panele edycji i statystyk utworu, logicznie pogrupowane opcje dla pasażu, utworu, dla nakładki developerskiej oraz dla globalnych ustawień platformy (wybór silnika, ustawienia czcionek) to najbardziej rzucające się w oczy zmiany. Zaktualizowano też mapy – autorzy mogą różnicować wygląd pasaży na mapie już nie tylko poprzez kolory tagów, ale też rozmiar i kształt “kafelków”! Nowy Twine wydaje się dużo stabilniejszy, jeszcze bardziej dopracowany, lecz przede wszystkim – bardzo klarowny.
Twine AD 2022 – nowy, górny pasek sterowania; zmienne rozmiary pasaży na mapie, panele edycji i statystyk po prawej stronie
Wersja stacjonarna w końcu otrzymuje możliwość wyszukiwania i zastępowania dowolnego ciągu znaków; wersja sieciowa z kolei w końcu ostrzega nas przed przykrymi niespodziankami. Jedną z nich była możliwość utraty swojego utworu – bez uprzedzenia – po 7 dniach od stworzenia pliku w przypadku użycia przeglądarki Safari. Na szczęście w Polsce średnio co dziesiąty użytkownik Twine’a korzysta z komputerów Apple’a, niemniej jednak taka niespodzianka może wielu studentom mocno skomplikować sesję zaliczeniową.
Czytaj dalej →