O Techstach

Techsty to literacko - edukacyjny serwis internetowy poświęcony związkom literatury z cyfrowymi mediami. Tematy tutaj poruszane sytuują się w miejscu przecięcia się literackiej praktyki i refleksji z praktyką i refleksją cyfrowych mediów: hipertekstu, Internetu i hipermediów. Nie chodzi tu o "literaturę w Internecie" ani nawet "Internet w literaturze".

"Hipertekst" to - oprócz magazynu najbardziej obszerny dział Techstów, w którym prezentujemy teorię i praktykę literackiego hipertekstu od lat 60-tych po współczesność, jego literackie korzenie, towarzyszącą mu refleksję oraz klasyczne realizacje w formie publikowanych głównie na Zachodzie hipertekstowych powieści, opowiadań i poezji.

Magazyn to periodyczna, prawdopodobnie najważniejsza, odsłona Techstów. W tym internetowym nieregularniku znajdują się artykuły, opowiadania, eseje, wywiady i recenzje. Są to zarówno przekłady jak i oryginalne teksty polskich autorów eksplorujących nowe wymiary sztuki słowa w elektronicznym środowisku. Co najistotniejsze, magazyn to platforma prezentacji młodej polskiej literatury elektronicznej. Promujemy w nim wszelkie wartościowe przejawy e-literatury: opowiadania hiertekstowe, utwory cyberpoetyckie, hipertekstowe eseje metaliterackie. Magazyn to także Twoje miejsce, czytelniku. Jeśli chcesz się podzielić twoimi przemyśleniami i twóczością podeślij je do Techstów.

"Gry komputerowe" to względnie nowy dział w Techstach próbujący uchwycić najważniejsze problemy współczesnej teorii gier komputerowych.

"Blog" ukazuje tematykę poruszaną w Techstach z bardziej autorskiej perspektywy. Po przeprowadzce Techstów na nowy serwer istniejące przez dwa lata forum przeniosło się w nowe miejsce.

Życząc inspirującej lektury zapraszam do kontaktu i współtwórzenia nowych odsłon serwisu, czy będą to brakujące, według Ciebie, wpisy, czy też twoja twórczość lub próbki teoretyczne.

Redakcja Techstów:

Mariusz Pisarski - redaktor naczelny. Dorota Sikora, Andrzej Pająk - zastępcy. Emilia Branny, Agnieszka Przybyszewska. Irek Jóźwiak - konsultant IT.

Współpracownicy:

Grzegorz Stunża, Witold Mazur, Marek Oktawian - Bułanowski,

ISSN: 1898-4843

Wydawca

Mariusz Pisarski
osiedle 40 lecia 17/2
73-320 Węgorzyno

Techsty - Literatura i Nowe Media