Robert Coover

Robert Coover - amerykański pisarz postmodernista, zdobywca wielu nagród, autor między innymi zbiorów opowiadań: Pricksongs and Descants (1969) i Wieczór w kinie (1987, wydanie polskie 1991). Jako wykładowca na Uniwersytecie Brown, jeszcze przed boomem Internetu, uczył studentów technik pisarskich wykorzystujących komputer.

Jednym z najważniejszych efektów tej pionierskiej pracy był głośny projekt Hypertext Hotel (link do stron wciąż niedostępny, tu podaję adres na jedną z podstron Victorian Web, gdzie są łącza do Hotelu). Wraz z Tedem Nelsonem i Georgem Landowem, również związanymi z Brown, Coover uchodzi za forpocztę literackiego ruchu hipertekstualnego. Jego dwa artykuły w New Tork Times spopularyzowały ideę literackiego hipertekstu, rozpoczęły też w USA głośną debatę zwolenników i przeciwników kojarzenia nowych mediów z literaturą.

Robert Coover - Koniec Książek

Robert Coover - wykład pt. "Historia przyszłości narracji" wygłoszony podczas warsztatów Electronic Literature in Europe, które odbyły się (z tekstowym udziałem redakcji Techstów) na Uniwersytecie w Bergen we wrześniu 2008 roku.

M. Pisarski